Laird Technologies - Signal Integrity Products IC0805A472R-10
IC0805A472R-10 picture photo
Mfg. Part Number
IC0805A472R-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED INDUCT 4.7UH 30MA 1 OHM
Datasheet Download
IC0805A472R-10.pdf
Availability of IC0805A472R-10
QUANTITY
IC0805A472R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of IC0805A472R-10
Internal Part NumberEIS-IC0805A472R-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIC
Packaging*
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±10%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant35MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IC0805A472R-10
IC0805A472R-10 Details Description
Related parts for IC0805A472R-10
CBL RIBN 34COND 0.050 BLACK 10' datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 23.63VC SMD datasheet.pdf
LENS TRANSPARENT GREEN SIGNAL datasheet.pdf
IC TXRX CAN STD HI SPEED 8DSO datasheet.pdf
LENS BLACK EMF BLACK RND 18MM datasheet.pdf
TVS DIODE 19.4VWM DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf