Yageo 9T12062A6192BBHFT
9T12062A6192BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6192BBHFT
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6192BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6192BBHFT
QUANTITY
9T12062A6192BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6192BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6192BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6192BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6192BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6192BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6192BBHFT
IC ADC 12BIT SRL 200KSPS 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 30POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS datasheet.pdf