Yageo 9T12062A6193CAHFT
9T12062A6193CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6193CAHFT
Brief Description
RES SMD 619K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6193CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A6193CAHFT
QUANTITY
9T12062A6193CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6193CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6193CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6193CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6193CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6193CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6193CAHFT
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
LED MOONSTONE COOL WHITE TO252-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 12V 0.7A datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
500 TB SOCKET RA datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf