Yageo 9T12062A6493CAHFT
9T12062A6493CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6493CAHFT
Brief Description
RES SMD 649K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6493CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A6493CAHFT
QUANTITY
9T12062A6493CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6493CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6493CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6493CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6493CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6493CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6493CAHFT
20 AMP MODU MT HSG DR .100CL datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
LED 15MM BAYONET GREEN 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 78POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 50mA - 250mA Backlight 20-HTSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf