Yageo 9T12062A6812CAHFT
9T12062A6812CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6812CAHFT
Brief Description
RES SMD 68.1KOHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6812CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A6812CAHFT
QUANTITY
9T12062A6812CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6812CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6812CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6812CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6812CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6812CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6812CAHFT
LED 1.28" 24L BA15 SGL 626NM RED datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 20MBPS 8MSOP datasheet.pdf
CAP MICA 2PF 0.25PF 1KV 1210 datasheet.pdf
OSC XO 132.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf