Yageo 9T12062A7322BBHFT
9T12062A7322BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7322BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7322BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7322BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A7322BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7322BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7322BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7322BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7322BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7322BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7322BBHFT
FIXED IND 2.9UH 9.3A 6.48 MOHM datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL W/BUFF 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK CARD EDGE 6POS GOLD datasheet.pdf
LENS ASSY 1P 16.1MM RND 10.45MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf