Yageo 9T12062A7872BBHFT
9T12062A7872BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7872BBHFT
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7872BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7872BBHFT
QUANTITY
9T12062A7872BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7872BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7872BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7872BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7872BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7872BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7872BBHFT
CONN RCPT BLADE HSNG 41POS datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU SITARA 1.0GHZ 515FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf