Yageo 9T12062A7873BAHFT
9T12062A7873BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7873BAHFT
Brief Description
RES SMD 787K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7873BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A7873BAHFT
QUANTITY
9T12062A7873BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7873BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7873BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7873BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7873BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7873BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7873BAHFT
RES SMD 430 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 384K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS FMAL SLD CUP BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 715 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 5" A VFN datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 21 M 18" YEL JACKS LP datasheet.pdf