Yageo 9T12062A8451FBHFT
9T12062A8451FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8451FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8451FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8451FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A8451FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8451FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8451FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8451FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8451FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8451FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8451FBHFT
BRD SPT CRNR/EDGE HOLD SCREW MNT datasheet.pdf
IC ADC 1CH 16B 3V 150KSPS 8SOIC datasheet.pdf
CABLE D-SUB - HFM09H/AE09M/X datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 180V 23A TO263AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 41A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf