Yageo 9T12062A8871FBHFT
9T12062A8871FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8871FBHFT
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8871FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8871FBHFT
QUANTITY
9T12062A8871FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8871FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8871FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8871FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8871FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8871FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8871FBHFT
CONN DIN HEADER 96POS 3ROW R/A datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER SGL 8B 16SOIC datasheet.pdf
MULTIGIG RT T1 1" DC SE H-LFT datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
BLZF 5.08/18/180LR SN BK datasheet.pdf
MICRO 51C S 6" YEL JACKP NI datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256K FLASH 48-LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf