Yageo 9T12062A9091CBHFT
9T12062A9091CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9091CBHFT
Brief Description
RES SMD 9.09KOHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9091CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9091CBHFT
QUANTITY
9T12062A9091CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9091CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9091CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9091CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9091CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9091CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9091CBHFT
CONN HEADER 42POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 2A SOT-89 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONNECTOR HEADER 96POS R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL datasheet.pdf
SOCKET 4PAD 3.2X2.5 CRYSTAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf