Yageo 9T12062A91R0CAHFT
9T12062A91R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A91R0CAHFT
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A91R0CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A91R0CAHFT
QUANTITY
9T12062A91R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A91R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A91R0CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A91R0CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A91R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A91R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A91R0CAHFT
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 9W datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 24SOIC datasheet.pdf
CABLE TIE STD WHITE 14.5" datasheet.pdf