Amphenol RF A-1PA-113-125B2
A-1PA-113-125B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-113-125B2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 125MM
Datasheet Download
A-1PA-113-125B2.pdf
Availability of A-1PA-113-125B2
QUANTITY
A-1PA-113-125B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-113-125B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-113-125B2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length4.90" (124.50mm)
Cable Type1.13mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-113-125B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-113-125B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-113-125B2 Details Description
Related parts for A-1PA-113-125B2
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 8-UMAX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 78A TO220 datasheet.pdf
IC DIFF CONVERT/ADC DRIVER 8MSOP datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 22-26AWG TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
5MM 0.5W RESIST LENS CABLE ASSY datasheet.pdf