Amphenol RF A-1PA-113-204B2
A-1PA-113-204B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-113-204B2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 204MM
Datasheet Download
A-1PA-113-204B2.pdf
Availability of A-1PA-113-204B2
QUANTITY
A-1PA-113-204B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-113-204B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-113-204B2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length8.03" (204mm)
Cable Type1.13mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-113-204B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-113-204B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-113-204B2 Details Description
Related parts for A-1PA-113-204B2
CONN RECPT 6POS .100 POLAR 15AU datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf