Amphenol RF A-1PA-132-180B2
A-1PA-132-180B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-132-180B2
Brief Description
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 180MM
Datasheet Download
A-1PA-132-180B2.pdf
Availability of A-1PA-132-180B2
QUANTITY
A-1PA-132-180B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-132-180B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-132-180B2
Length7.09" (180mm)
Cable Type1.32mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-132-180B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-132-180B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-132-180B2 Details Description
Related parts for A-1PA-132-180B2
CONN HEADER .100 SINGL STR 29POS datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 1.5A 3DDPAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
DIODE GPP 1A 800V 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 75 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf