Amphenol RF A-1PA-137-050G2
A-1PA-137-050G2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-137-050G2
Brief Description
R/A PLUG JUMPER 1.37MM, 050MM LE
Datasheet Download
A-1PA-137-050G2.pdf
Availability of A-1PA-137-050G2
QUANTITY
A-1PA-137-050G2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-137-050G2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-137-050G2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Length1.97" (50mm)
Cable Type1.37mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-137-050G2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-137-050G2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-137-050G2 Details Description
Related parts for A-1PA-137-050G2
TRANS NPN 60V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
LED RED 700MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
MCP2,8 BU-CONTACT EDS datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 100MA 19 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO-214A datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf