ASSMANN WSW Components A-DF50LL-TL-B-R
A-DF50LL-TL-B-R picture photo
Mfg. Part Number
A-DF50LL-TL-B-R
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
A-DF50LL-TL-B-R.pdf
Availability of A-DF50LL-TL-B-R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A-DF50LL-TL-B-R Order Process
Ship out your order
Specifications of A-DF50LL-TL-B-R
Internal Part NumberEIS-A-DF50LL-TL-B-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
Features-
Shell Material, FinishSteel
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-DF50LL-TL-B-R
Related LinksA-DF50L, A-DF50LL-TL-B-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-DF50LL-TL-B-R Details Description
Related parts for A-DF50LL-TL-B-R
SWITCH ROCKER DPST 30A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 DL STR SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA TO252-3 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IEEE 1284 PRINTER CONNECT CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf