ASSMANN WSW Components A-HDS26LL-TAXL-B-R
A-HDS26LL-TAXL-B-R picture photo
Mfg. Part Number
A-HDS26LL-TAXL-B-R
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
A-HDS26LL-TAXL-B-R.pdf
Availability of A-HDS26LL-TAXL-B-R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A-HDS26LL-TAXL-B-R Order Process
Ship out your order
Specifications of A-HDS26LL-TAXL-B-R
Internal Part NumberEIS-A-HDS26LL-TAXL-B-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-HDS26LL-TAXL-B-R
Related LinksA-HDS26LL, A-HDS26LL-TAXL-B-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-HDS26LL-TAXL-B-R Details Description
Related parts for A-HDS26LL-TAXL-B-R
RES SMD 0.887 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR60B/AE60M/AKR60B datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.797A 38 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
IC SERIAL CBRAM 128KB TSSOP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
MIN-SAS HD ASY datasheet.pdf
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters datasheet.pdf