ASSMANN WSW Components A-TB100-HA12H
A-TB100-HA12H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB100-HA12H
Datasheet Download
A-TB100-HA12H.pdf
Availability of A-TB100-HA12H
QUANTITY
A-TB100-HA12H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB100-HA12H
Internal Part NumberEIS-A-TB100-HA12H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.394" (10.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB100-HA12H
Related LinksA-TB10, A-TB100-HA12H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB100-HA12H Details Description
Related parts for A-TB100-HA12H
IDC CABLE - MSD40K/MC40M/MCE40K datasheet.pdf
SW DIP RECESSED SEALED 4POS 30V datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6A 19.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, eSATA Combo 7 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf