ASSMANN WSW Components A-TB100-TR11H
A-TB100-TR11H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB100-TR11H
Datasheet Download
A-TB100-TR11H.pdf
Availability of A-TB100-TR11H
QUANTITY
A-TB100-TR11H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB100-TR11H
Internal Part NumberEIS-A-TB100-TR11H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.394" (10.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Pressure Clip
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB100-TR11H
Related LinksA-TB10, A-TB100-TR11H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB100-TR11H Details Description
Related parts for A-TB100-TR11H
IC OTP 4MBIT 150NS 40VSOP datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2016Y/X 2" datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 3PORT 1000 BASE-TX datasheet.pdf
U10-825810-10S datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 35 V datasheet.pdf