ASSMANN WSW Components A-TB350-OQ08CH
A-TB350-OQ08CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-OQ08CH
Datasheet Download
A-TB350-OQ08CH.pdf
Availability of A-TB350-OQ08CH
QUANTITY
A-TB350-OQ08CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-OQ08CH
Internal Part NumberEIS-A-TB350-OQ08CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions8
Positions Per Level8
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-OQ08CH
Related LinksA-TB350, A-TB350-OQ08CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-OQ08CH Details Description
Related parts for A-TB350-OQ08CH
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMINI2 datasheet.pdf
BOX ALUMINUM NATURAL 10"L X 6"W datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K 256POS 10MSOP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT LP SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.17K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
MICRO 37C S 36" YEL JACKP datasheet.pdf