ASSMANN WSW Components A-TB350-TF02
A-TB350-TF02 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TF02
Datasheet Download
A-TB350-TF02.pdf
Availability of A-TB350-TF02
QUANTITY
A-TB350-TF02 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TF02
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TF02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level2
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage125V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Chromate
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TF02
Related LinksA-TB35, A-TB350-TF02 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TF02 Details Description
Related parts for A-TB350-TF02
CAP CER 22PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 6P-4POS ENCLOSED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT PIN datasheet.pdf
2.5 G DWDM TOSA 200KM LC REC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf