ASSMANN WSW Components A-TB381-OP08
A-TB381-OP08 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-OP08
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB381-OP08.pdf
Availability of A-TB381-OP08
QUANTITY
A-TB381-OP08 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-OP08
Internal Part NumberEIS-A-TB381-OP08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions8
Positions Per Level8
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-OP08
Related LinksA-TB38, A-TB381-OP08 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-OP08 Details Description
Related parts for A-TB381-OP08
VARISTOR 50V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
LED RED 700MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 90KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
TV 39C 37#20 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
120F 500V 25X35MM 85C 5000H datasheet.pdf