ASSMANN WSW Components A-TB381-TJ03U
A-TB381-TJ03U picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TJ03U
Datasheet Download
A-TB381-TJ03U.pdf
Availability of A-TB381-TJ03U
QUANTITY
A-TB381-TJ03U Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TJ03U
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TJ03U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TJ03U
Related LinksA-TB38, A-TB381-TJ03U Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TJ03U Details Description
Related parts for A-TB381-TJ03U
OSC XO 125.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONNECTOR PLUG AC SOLDER CUP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 23POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 7.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5MM datasheet.pdf
LED SHUEN COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 25NS 48TSOP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 45MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf