ASSMANN WSW Components A-TB381-TJ05U
A-TB381-TJ05U picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TJ05U
Datasheet Download
A-TB381-TJ05U.pdf
Availability of A-TB381-TJ05U
QUANTITY
A-TB381-TJ05U Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TJ05U
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TJ05U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TJ05U
Related LinksA-TB38, A-TB381-TJ05U Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TJ05U Details Description
Related parts for A-TB381-TJ05U
CONN SOCKET 20PIN TIN W/KEY datasheet.pdf
CONN IDC DB 7POS 2.5MM GRN PCB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
THERMOSTAT CERAMIC 110DEG C NO datasheet.pdf
LIGHT BAR 590NM YLW 6.8X19.9MM datasheet.pdf
RES 665K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1W DO214AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO214AC datasheet.pdf