ASSMANN WSW Components A-TB381-TJ12
A-TB381-TJ12 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TJ12
Datasheet Download
A-TB381-TJ12.pdf
Availability of A-TB381-TJ12
QUANTITY
A-TB381-TJ12 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TJ12
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TJ12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TJ12
Related LinksA-TB38, A-TB381-TJ12 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TJ12 Details Description
Related parts for A-TB381-TJ12
IDC CABLE - MPK26K/MC26M/MPK26K datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 100POS SMD datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH YLW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 150PO datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING U-BOLT BRONZE datasheet.pdf
CAP CER 3.8PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf