ASSMANN WSW Components A-TB381-TV22SB
A-TB381-TV22SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TV22SB
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Datasheet Download
A-TB381-TV22SB.pdf
Availability of A-TB381-TV22SB
QUANTITY
A-TB381-TV22SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TV22SB
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TV22SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesA-TB381
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TV22SB
Related LinksA-TB381, A-TB381-TV22SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TV22SB Details Description
Related parts for A-TB381-TV22SB
CONN RCPT 41POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
KEYPAD 16 BTN 4X4 SEALED datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 4V X5R 0201 datasheet.pdf
SHEET FABRIC 19.1X101.6MM 5/PK datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 20 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS 1MM datasheet.pdf