ASSMANN WSW Components A-TB500-HA06V
A-TB500-HA06V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA06V
Datasheet Download
A-TB500-HA06V.pdf
Availability of A-TB500-HA06V
QUANTITY
A-TB500-HA06V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA06V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA06V
Number of Levels1
Positions Per Level6
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA06V
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA06V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA06V Details Description
Related parts for A-TB500-HA06V
CONN PIN SOLDER CPC GOLD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS STR datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VISION SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV R85 NONSTND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf