ASSMANN WSW Components A-TB500-HA19V
A-TB500-HA19V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA19V
Datasheet Download
A-TB500-HA19V.pdf
Availability of A-TB500-HA19V
QUANTITY
A-TB500-HA19V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA19V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA19V
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA19V
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA19V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA19V Details Description
Related parts for A-TB500-HA19V
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN 2.5MM MALE STEREO PLUG datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSP SHARK 200MHZ 196CSPBGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 20QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 1.26K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf