ASSMANN WSW Components A-TB500-HA21V
A-TB500-HA21V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA21V
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB500-HA21V.pdf
Availability of A-TB500-HA21V
QUANTITY
A-TB500-HA21V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA21V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA21V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesA-TB500
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA21V
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA21V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA21V Details Description
Related parts for A-TB500-HA21V
FIXED IND 22UH 290MA 1.93 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8A 6TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
SATA SYSTEM PLUG R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 125V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.05W CST3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 32VFQFN datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 25A TO-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 35A D2PAK-7 datasheet.pdf