CTS Electronic Components GL120F23CDT
GL120F23CDT picture photo
Mfg. Part Number
GL120F23CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 12.000000 MHZ SMD
Datasheet Download
GL120F23CDT.pdf
Availability of GL120F23CDT
QUANTITY
GL120F23CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of GL120F23CDT
Internal Part NumberEIS-GL120F23CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMGL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GL120F23CDT
Related LinksGL120, GL120F23CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
GL120F23CDT Details Description
Related parts for GL120F23CDT
SWITCH GOLD SEALED 5 SEC 50V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
IC USB CHARGER DETECTION WLP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RJI CABLE 8XAWG26/7PUR PCRA2XDA datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE SW 1A 200V 150NS DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf