ASSMANN WSW Components A-TB500-HA24H
A-TB500-HA24H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA24H
Datasheet Download
A-TB500-HA24H.pdf
Availability of A-TB500-HA24H
QUANTITY
A-TB500-HA24H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA24H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA24H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA24H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA24H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA24H Details Description
Related parts for A-TB500-HA24H
CONN RECEPT PIN .015-.025".190" datasheet.pdf
IC DAC 12BIT LP 5V W/REF 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC RESET TIMER 8-MLP datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
COAX CABLE-DATA BUS datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf