ASSMANN WSW Components A-TB500-HX15H
A-TB500-HX15H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HX15H
Datasheet Download
A-TB500-HX15H.pdf
Availability of A-TB500-HX15H
QUANTITY
A-TB500-HX15H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HX15H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HX15H
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current6A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HX15H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HX15H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HX15H Details Description
Related parts for A-TB500-HX15H
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
TWEEZER FLAT ROUNDED 2A 4.72" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FLANGED WATERTIGHT END PANELS datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE6 PG13.5 datasheet.pdf
BVF 7.62HP/04/180 BCF/06R BK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS TIN datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf