Integrated Device Technology (IDT) IDT71V3578YS133PFI
IDT71V3578YS133PFI picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V3578YS133PFI
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V3578YS133PFI.pdf
Availability of IDT71V3578YS133PFI
QUANTITY
IDT71V3578YS133PFI Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V3578YS133PFI
Internal Part NumberEIS-IDT71V3578YS133PFI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V3578YS133PFI
Related LinksIDT71V357, IDT71V3578YS133PFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V3578YS133PFI Details Description
Related parts for IDT71V3578YS133PFI
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK CLR 1/8" X 1000' datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC SMB datasheet.pdf
22P MTA156 CONN ASSY 18AWG LF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP3163 DC-DC CONV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 143POS GOLD datasheet.pdf