ASSMANN WSW Components A-TB500-HX15V
A-TB500-HX15V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HX15V
Datasheet Download
A-TB500-HX15V.pdf
Availability of A-TB500-HX15V
QUANTITY
A-TB500-HX15V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HX15V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HX15V
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current6A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HX15V
Related LinksA-TB50, A-TB500-HX15V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HX15V Details Description
Related parts for A-TB500-HX15V
RES 620 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH ECO-PAC2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CABLE 25POS DSUB PLUG-OPEN .5M datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HD-I 5SMPR055F070O BENCH datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf