ASSMANN WSW Components A-TB500-OP10
A-TB500-OP10 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-OP10
Datasheet Download
A-TB500-OP10.pdf
Availability of A-TB500-OP10
QUANTITY
A-TB500-OP10 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-OP10
Internal Part NumberEIS-A-TB500-OP10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-OP10
Related LinksA-TB50, A-TB500-OP10 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-OP10 Details Description
Related parts for A-TB500-OP10
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 1UA PWR DWN 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 2.5V OE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 277 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf