ASSMANN WSW Components A-TB500-TA10
A-TB500-TA10 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TA10
Datasheet Download
A-TB500-TA10.pdf
Availability of A-TB500-TA10
QUANTITY
A-TB500-TA10 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TA10
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TA10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage250V
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TA10
Related LinksA-TB50, A-TB500-TA10 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TA10 Details Description
Related parts for A-TB500-TA10
FILTER LINE 2MH 15A HORIZONTAL datasheet.pdf
GDT 330V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 30 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC ACCEL Z-AXIS 120G 16QFN datasheet.pdf
RES 140 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
FUSE FAST ACT MIDGET 1A 600V datasheet.pdf
MINI-BX PIN ASSY 128 POS datasheet.pdf