ASSMANN WSW Components A-TB500-TA15
A-TB500-TA15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TA15
Datasheet Download
A-TB500-TA15.pdf
Availability of A-TB500-TA15
QUANTITY
A-TB500-TA15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TA15
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TA15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage250V
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TA15
Related LinksA-TB50, A-TB500-TA15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TA15 Details Description
Related parts for A-TB500-TA15
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 5A 6V datasheet.pdf
CONN 40POS IDC SOCKET 10GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
IC PWR MGMT E INK 48VQFN datasheet.pdf
CABLE 2COND 28AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 6.75A 8.5 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN RA datasheet.pdf