ASSMANN WSW Components A-TB500-TA20
A-TB500-TA20 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TA20
Datasheet Download
A-TB500-TA20.pdf
Availability of A-TB500-TA20
QUANTITY
A-TB500-TA20 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TA20
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TA20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level20
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage250V
Wire Gauge14-26 AWG
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TA20
Related LinksA-TB50, A-TB500-TA20 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TA20 Details Description
Related parts for A-TB500-TA20
IC REG LDO 1.65V 1.5A TO263-3 datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD EDGE 60POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W +/-9V 0.11A datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W CLASS D 20QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS BOX MNT PIN datasheet.pdf