ASSMANN WSW Components A-TB500-TG23
A-TB500-TG23 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TG23
Datasheet Download
A-TB500-TG23.pdf
Availability of A-TB500-TG23
QUANTITY
A-TB500-TG23 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TG23
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TG23
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TG23
Related LinksA-TB50, A-TB500-TG23 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TG23 Details Description
Related parts for A-TB500-TG23
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP CER 16PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES MO 3W 3K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 0.39 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A T/H 15GOLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
LED ASMT-JX3X NEU WHT 4000K 6SMD datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 6PDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 330 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf