ASSMANN WSW Components A-TB500-TI14
A-TB500-TI14 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TI14
Datasheet Download
A-TB500-TI14.pdf
Availability of A-TB500-TI14
QUANTITY
A-TB500-TI14 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TI14
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TI14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TI14
Related LinksA-TB50, A-TB500-TI14 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TI14 Details Description
Related parts for A-TB500-TI14
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
RES SMD 3.92 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 1A 0612 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 73.7VWM 131VC DO204AC datasheet.pdf
24P MTA156 PSTD CONN 22AWG LF datasheet.pdf
TRANS FLYBACK TPS92010DR 2.8MH datasheet.pdf
TOOL INSERT 8POS 2-UP POWER MOD datasheet.pdf
CXONE-AL03D-V4-UP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 375MA 1 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 110MA 9 OHM SMD datasheet.pdf