ASSMANN WSW Components A-TB500-TJ21
A-TB500-TJ21 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TJ21
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB500-TJ21.pdf
Availability of A-TB500-TJ21
QUANTITY
A-TB500-TJ21 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TJ21
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TJ21
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions21
Positions Per Level21
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TJ21
Related LinksA-TB50, A-TB500-TJ21 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TJ21 Details Description
Related parts for A-TB500-TJ21
IC OPAMP DIFF 350MHZ 28QSOP datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 9/16 UNF 5V datasheet.pdf
CABLE STRIPPER V BLOCK-BLUE datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC ARM9 MCU USB OTG 208TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 267 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 370MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 0.225W 2208 datasheet.pdf