ASSMANN WSW Components A-TB500-TL05SB
A-TB500-TL05SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TL05SB
Datasheet Download
A-TB500-TL05SB.pdf
Availability of A-TB500-TL05SB
QUANTITY
A-TB500-TL05SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TL05SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TL05SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingPhosphor Bronze
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TL05SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-TL05SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TL05SB Details Description
Related parts for A-TB500-TL05SB
MOSFET N-CH 40V 120A TO-220 datasheet.pdf
ESD HANDLER 12X5-3/8X2-3/4 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
DIN RCP STR 3 ROW datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 50VDC RAD datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
GUIDE SHOE (FIQD FOR ASP) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIBER OPTIC TTL RECEIVER datasheet.pdf
SINGLE M18 LONG PW 2M PNP NC datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER EVAL BRD datasheet.pdf
7" LCD CAPE FOR BEAGLE BONE BLAC datasheet.pdf