ASSMANN WSW Components A-TB500-VK22
A-TB500-VK22 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VK22
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB500-VK22.pdf
Availability of A-TB500-VK22
QUANTITY
A-TB500-VK22 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VK22
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VK22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VK22
Related LinksA-TB50, A-TB500-VK22 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VK22 Details Description
Related parts for A-TB500-VK22
REZTORE ANTISTATIC CLEANER 1 QT datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG15A/AF15/AFG15A datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 32VDC 0805 datasheet.pdf
IC XDCP 256-TAP 50KOHM TSSOP-14 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 9A/5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 106K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf