ASSMANN WSW Components A-TB508-OQ08CH
A-TB508-OQ08CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-OQ08CH
Datasheet Download
A-TB508-OQ08CH.pdf
Availability of A-TB508-OQ08CH
QUANTITY
A-TB508-OQ08CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-OQ08CH
Internal Part NumberEIS-A-TB508-OQ08CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions8
Positions Per Level8
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation90°, Right Angle
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-OQ08CH
Related LinksA-TB508, A-TB508-OQ08CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-OQ08CH Details Description
Related parts for A-TB508-OQ08CH
IC DAC SRL 16BIT 24-SOIC datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 144.48VC AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 15NS 32QFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 80A DPAK datasheet.pdf