ASSMANN WSW Components A-TB508-OQ22CH
A-TB508-OQ22CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-OQ22CH
Datasheet Download
A-TB508-OQ22CH.pdf
Availability of A-TB508-OQ22CH
QUANTITY
A-TB508-OQ22CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-OQ22CH
Internal Part NumberEIS-A-TB508-OQ22CH
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation90°, Right Angle
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C