ASSMANN WSW Components A-TB508-VI23H
A-TB508-VI23H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI23H
Datasheet Download
A-TB508-VI23H.pdf
Availability of A-TB508-VI23H
QUANTITY
A-TB508-VI23H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI23H
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI23H
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI23H
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI23H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI23H Details Description
Related parts for A-TB508-VI23H
JUMPER-H1505TR/A2015L/X 8" datasheet.pdf
IC ETH PCI/CARDBUS CTRL 196-BGA datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 40MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK YELLOW 2" datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
TV 10C 10#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf