ASSMANN WSW Components A-TB508-VK18
A-TB508-VK18 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VK18
Datasheet Download
A-TB508-VK18.pdf
Availability of A-TB508-VK18
QUANTITY
A-TB508-VK18 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VK18
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VK18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VK18
Related LinksA-TB50, A-TB508-VK18 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VK18 Details Description
Related parts for A-TB508-VK18
FILTER RFI PWR LINE WIRE LEAD 3A datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SHEATHED FLT CBL BRANCH LINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 50A PPAK 1212-8S datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8HTSOPJ datasheet.pdf
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf