ASSMANN WSW Components A-TB750-OQ04CH
A-TB750-OQ04CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-OQ04CH
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB750-OQ04CH.pdf
Availability of A-TB750-OQ04CH
QUANTITY
A-TB750-OQ04CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-OQ04CH
Internal Part NumberEIS-A-TB750-OQ04CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-OQ04CH
Related LinksA-TB750, A-TB750-OQ04CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-OQ04CH Details Description
Related parts for A-TB750-OQ04CH
TRANS NPN 100V 3A DPAK datasheet.pdf
PHOTOTRAN 900NM CLEAR RA 2LD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ 8SO datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS W/W datasheet.pdf