ASSMANN WSW Components A-TB750-OQ13CV
A-TB750-OQ13CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-OQ13CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB750-OQ13CV.pdf
Availability of A-TB750-OQ13CV
QUANTITY
A-TB750-OQ13CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-OQ13CV
Internal Part NumberEIS-A-TB750-OQ13CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-OQ13CV
Related LinksA-TB750, A-TB750-OQ13CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-OQ13CV Details Description
Related parts for A-TB750-OQ13CV
DIODE GEN PURP 600V 40A DO203AB datasheet.pdf
FERRITE BEAD 120OHM 0603 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
LAMP INCAND T1.5 NEO WEDGE 14V datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMB datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 9.65MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCHING JUMPER datasheet.pdf
DIA 3MM 2MM PW NPN NO datasheet.pdf
CONN PIN 28POS HOUSING 2.5MM datasheet.pdf